Ewa Najbor

         Mieszkanka Andrychowa. Technika w której tworzy swoje obrazy to pastel. Ulubione tematy to pejzaże, architektura, kwiaty, oraz martwa natura. Malarstwem interesuje się od dawna, lecz dopiero o wstąpieniu do Grupy Twórców "My" w 2000 r. jej obrazy ujrzały światło dzienne i od razu wzbudziły uznanie wśród zwiedzających. Od tej chwili uczestniczy we wszystkich plenerach malarskich i wystawach Grupy, oraz wystawach organizowanych przez inne stowarzyszenia. Miała też jedną wystawę indywidualną.
 
 Corocznie bierze udział w konkursowej wystawie im. Ignacego Bieńka w Bielsku Białej, która ma charakter ogólnopolski, a samo zakwalifikowanie się jest już dużym wyróżnieniem. Jej obrazy znalazły wielu nabywców w kraju jak również poza jego granicami.
 
 Jej drugie hobby to turystyka i wędrówki po górach. Uważa, że natura uczy spostrzegawczości, pozwala zobaczyć subtelne brzmienia barw i ledwo uchwytne przepływanie tonu w ton, dając wzór świetlistych gier, służąc modelem kolorystycznych harmonii, oferując gotowe niemal rozwiązania reżyserii obrazów.
 
 Jak powiedział M. Porębski "Sztuka musi powracać do rzeczywistości, musi jej dotykać, musi się z nią tak czy inaczej zaprzyjaźnić."
 
 Telefon 500 790 635