Lesław Najbor

         Mieszkaniec Andrychowa. Uprawiane techniki to malarstwo olejne, akwarela, płaskorzeźba i rzeźba w drewnie, oraz witraż i malarstwo na szkle. Do Grupy Twórców "MY" należy od roku 1978, a od 2001 r. jest jej prezesem. Od tego czasu uczestniczył już w większości plenerów malarskich organizowanych przez Grupę, oraz na zaproszenie innych organizacji i stowarzyszeń w kraju i za granicą. Jego prace były prezentowane na dziesiątkach wystaw, gdzie zdobywały wyróżnienia i nagrody.

Jego obrazy i płaskorzeźby znalazły wielu prywatnych nabywców w kraju, europie, oraz na innych kontynentach. Zostały zakupione przez instytucje państwowe, oraz muzeum regionalne w Piwnicznej. Jest autorem większości płaskorzeźb znajdujących się w Kaplicy na Groniu Jana Pawła II, oraz drogi krzyżowej wokół Kaplicy. Ulubione tematy jego prac to pejzaż, kwiaty, martwa natura, oraz ginąca architektura drewniana . Wiele tematów dostarczają mu wędrówki po górach co jest jego drugim ulubionym hobby.

Za działalność w swoim środowisku został wpisany w dniu 2.08.2006 r. do encyklopedii Hübnera "Who is Who w Polsce". Leksykon ten zawiera zbiór biografii osobistości ze wszystkich dziedzin życia publicznego, gospodarki, polityki, nauki, kultury i sztuki.

W 2013 roku odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Kontakt - Telefon 501452250