Plener malarski w Gryfowie Śląskim.

            W dniach 4-14 sierpnia  członkowie naszego Stowarzyszenia przebywali na Plenerze Malarskim w Gryfowie Śląskim. Plener zaowocował wieloma pracami malarskimi, które już można zobaczyć na zamieszczonych fotografiach, a pozostałe wspomnienia z pleneru będą dalej przelewane na papier i płótno, w zaciszach domowych plenerowiczów.
            Owoc pleneru będzie można zobaczyć na dorocznej wystawie w Domu Kultury w Andrychowie, na którą już serdecznie zapraszamy, oraz na innych wystawach. Zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc, które uwieczniliśmy w swoich pracach, takich jak: Bastei w Szwajcarii Saksońskiej, Pravcicka Brana w Szwajcarii Czeskiej, Zamek Frydlant i miasto Liberec w Czechach, Zamek Czocha, Zamek Legend Śląskich, Szklarską Porębę z wyjazdem na Szrenicę i na koniec Świeradów Zdrój, w którym przypadkowo natrafiliśmy na wspaniały koncert młodych muzyków.
           

             Mieszkaliśmy w pięknie położonym gospodarstwie agroturystycznym „Agroryb”,  otoczonym stawami rybnymi, gdzie mogliśmy podziwiać dziką przyrodę, wschody słońca we mgle, oraz zmagania miłośników wędkowania z bardzo wielkimi czasem karpiami. My korzystaliśmy z bezkrwawych łowów tj. strzelania z wiatrówki do tarczy.

             Plener udało się nam zorganizować dzięki dofinansowaniu z Zadania Publicznego Urzędu Miejskiego w Andrychowie, Starostwa Powiatowego w WadowicachCentrum Kultury w Andrychowie, oraz sponsorów: Małopolskiej Spółdzielni Handlowej WIZAN, Bankowi Spółdzielczemu w Andrychowie oraz Stacji Paliw inż. Wita Ziółkowskiego w Andrychowie, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Filmował Jerzy Panek