Plener w Międzygórzu

            Plener to wydarzenie, które stwarza przestrzeń wzajemnych inspiracji i wymiany doświadczeń. Twórcy pod wpływem atmosfery i umiejętności zdobytych na plenerze przekraczają swoje ograniczenia.  To niezapomniane wydarzenie, które kreuje możliwość otrzymania artystycznego impulsu i ożywienia twórczej duszy. Celem pleneru jest jednak nie tyle „odwzorowanie” piękna miejsca, ale dążenie do stworzenia indywidualnego dzieła. Wyruszamy w teren w poszukiwaniu tematów dla obrazów. Powstają pierwsze szkice, prace na papierze, zdjęcia, by później świadomie podjąć pracę na płótnie.

            Kolejny plener za nami. Pozostały miłe wspomnienia, szkice, zdjęcia i sporo niemal gotowych prac. W ciszy, spokoju, w miłej atmosferze,  pod opieką wspaniałych gospodarzy pensjonatu „Krokus” w Międzygórzu, odbył się plener Grupy Twórców „MY”. W czasie dziesięciu dni, kiedy byliśmy razem, był czas na zwiedzanie uroków Kotliny Kłodzkiej i czas na twórczą pracę.


              Dla rozruszania zastałych kości wybraliśmy się na spływ pontonowy Przełomem Bardzkim. Trzy godziny spędzone na wodzie to nie tylko uczta dla ciała, to również możliwość podziwiania wspaniałych widoków, bo rzeka w tym miejscu przeciska się przez Góry Bardzkie, pięcioma meandrami, odkrywając miejscami skały na wysokość do kilkunastu metrów i tworzy dolinę o głębokości ok 150m. To wszystko w ciszy zmąconej tylko śpiewem ptaków, szumem drzew i pluskiem wody.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji pleneru Urzędowi Miasta Andrychów, Centrum Kultury w Andrychowie i Starostwu Powiatowemu w Wadowicach.  Grupę wspierają również stali sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Andrychowie, Małopolska Spółdzielnia Handlowa "WIZAN", Stacja Paliw inż. Wit Ziółkowski, za wszelką pomoc dziękujemy.