Plener w Polanicy-Zdrój.

„Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”.

Pablo Picasso

            W dniach 11-21 lipca 2021 roku miał miejsce plener malarski w Polanicy-Zdroju, urokliwym miasteczku w powiecie kłodzkim. To już kolejny raz jak gościliśmy w tym miejscu. Czarujące zakątki, magiczna architektura, piękne krajobrazy… trochę miasta, trochę wsi. Natchnieni okolicą pracowaliśmy wytrwale, każdy w lubianej przez siebie technice. I tak powstały piękne pejzaże miejskie z akryli, kwiaty z pasteli, akwareli, widoki zapisane kolorem na papierze, hafty. Nawet linoryty!
            Nie od dziś wiadomo, że członkowie Stowarzyszenia są ludźmi otwartymi na drugą osobę. Dzięki spacerom i odrobinie szczęścia poznaliśmy właścicielkę Studia Art, Panią Irenę Lech. Od słowa do słowa zrodził się pomysł zorganizowania pleneru na ulicy Zdrojowej, właśnie w galerii Pani Ireny. W niedzielne południe grupa zorganizowała się i pracowała wśród ludzi. To był nie tylko rysunek i malarstwo „na żywo”, dodatkową atrakcją dla dzieci było poznanie techniki linorytu. Każde zainteresowane dziecko mogło podejść i zrobić sobie odbitkę. Spacerowicze mieli możliwość rozmowy z malarzami i podpatrzenia technik pracy. Otwarci na drugiego człowieka rozwijaliśmy zainteresowanie sztuką wśród dzieci i dorosłych. Przy okazji zorganizowaliśmy wystawę naszych prac.
W trakcie wyjazdu pojawiła się możliwość poznania artystki Pani Ewy Jangas „Lepki” w Art Pieniawie w Polanicy-Zdroju. Zorganizowany został wernisaż prac artystki, w którym wzięliśmy udział. Jej „Zaczarowany świat” postaci ceramicznych zauroczył nas.
           Grupa Twórców "My" pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy już od lat nas wspierają. Dziękujemy Burmistrzowi Andrychowa Panu Tomaszowi Żakowi, Starostwu Powiatowemu w Wadowicach, Dyrektorowi MOSKiT w Andrychowie Panu Marcinowi Putyrze oraz sponsorom: Prezesowi MSH Wizan Panu Jerzemu Chylewskiemu, Prezes ABS Banku Spółdzielczego w Andrychowie Pani Małgorzacie Matusiak, właścicielowi stacji paliw PKN Orlen Panu Witowi Ziółkowskiemu i Dyrektor CKiW w Andrychowie Pani Mariannie Żmii.